Megvédte bajnoki címét a Nagykanizsa

Tibor Kálovics

8-1-re győzött Becsehelyen az Nagykanizsa és így gyakorlatilag bebiztosította idei bajnoki elsőségét.

Becsehely-Nagykanizsa 1-8

A múltheti pontvesztés után is megvolt a kanizsai csapat esélye arra, hogy 27 mérkőzés után megnyerje a bajnokságot. Ehhez a Becsehely legyőzése kellett.

A nagy rivális Héviz 5-0-ra győzött a Keszthely ellen, ám a kanizsai címvédést ez sem tudta megakadályozni. Gombos Zsolt csapata már az első félidőben hármat rúgott középmezőnybe tartozó ellenfelének, amely csak szépíteni tudott.

A második félidőben aztán még nyomasztóbb lett a kanizsai fölény, amely egy 8-1-es győzelmet eredményezett.

Horváth Patrik mesternégyest szerzett, Péntek Adrián duplázott, a másik két kanizsai gólon Gerencsér Attila illetve Lőrincz Bence osztozott.

Mivel a kanizsaiak gólkülönbsége +112-es, a Hévíz pedig majdnem 30 góllal kevesebbet lő, ráadásul a két csapat még mérkőzik is egymással így a Nagykanizsa gyakorlatilag megvédte bajnoki címét Zala megyében.

A bajnokcsapat jövő héten Gyenesdiásra látogat egy elmarad mérkőzésen, majd szombaton fogadja a Semlyénházát.