Győzelemmel kezdődött a helyi futsalcsapat története

Tibor Kálovics

A története első mérkőzését játszó Nagykanizsai Futsal Club győzelmet aratott története első bajnoki mérkőzésén.

A regionális bajnokság nyitófordulójában a Haladás második csapata volt a története első mérkőzését játszó kanizsai gárda ellenfele. A találkozót a Zsigmondy csarnokban rendezték több mint 200 néző előtt.

A nagykanizsaiak Béli Milán révén a hatodik percben szerezték meg a vezetést, ám a vendégek két perccel később egy öngólnak köszönhetően egalizálni tudtak. Bár a meccset a Haladás irányította, az első félidőben nem született több gól.

A 30. percben Béli ismét vezetéshez juttatta a hazaiakat, majd a hajrában a támadó meglőtte harmadik gólját is. A végeredményt végül Kollár Péter állította be.

Nagykanizsai Futsal Club - Swietelsky Haladás II 4-1 (1-1)

Nagykanizsa, Zsigmondy-csarnok, 200 néző. Vezette: Vincze G. (Kondákor, dr. Egyed).

Nagykanizsa: Szőke R., Béli M., Szőke Á., Nagy T., Szakmeiszter J. Csere: Benkő P., Szakmeiszter Á., Rácz Sz., Nagy G., Kollár P., Schuller F., Pál M., Budai L., Petánovics M. Vezetőedző: Faller Zoltán.

Gólszerzők: Béli M. (6.,30.,37.), Kollár P. (38.), illetve Budai L. (8. - öngól)