Nagykanizsa-Gyenesdiás 5:1

Tibor Kálovics

A nagykanizsai csapat, a múlt heti 1:0-ás veresége után végre megszerezte az első győzelmét a bajnokságban.

Mérkőzés:
Nagyon jó iramban kezdődött a mérkőzés, a csapatok gyakorlatilag az első perctől kezdve szórakoztatták a közönséget. A mérkőzés első perceiben a Gyenesdiásiakat érezhettük aktívabbnak, a vendégek leginkább a gyors szélsőjátékukban bízhattak. Az első percek során a játékvezető is főszerepet játszott, miután egy véleményes szituációt követően továbbot intette a hazaiak 16-osánál. A hazaiak a 20. perc körül vették át a játék irányítását, és Szalai Dániel góljával meg is szerezték a vezetést. A vendégek egyenlítő gólja előtt a játékvezető büntetőt ítélt, és a lövést hiába védte a hazaiak kapusa, a kipattanóból már gól született. A Nagykanizsa innentől kezdve egy másik fokozatba kapcsoltak. Néhány kimaradt helyzet után Ujvári Máté került helyzetbe, és a partjelző ítéletet felülbírálva a játékvezető tovább engedte a helyzetet és a kanizsaiak gólt szereztek. A szünet előtt még egyszer újra góllá érett a kanizsaiak fölénye, és Szalai 3:1-re módosította az állást. A második félidő lassan indult, és két kisebb kanizsai lehetőséget számítva leginkább a játékosok felpaprikázott hangulata kelthetett figyelmet. Végül a kanizsai közönség, (amely úgy érezhette, hogy ki lett szolgálva ) a második 45 percben is láthatott gólt, mindkétszer Szalai volt eredményes. A kanizsai csatár így mesternégyesig jutott!.

Közönség, hangulat: Vendégszurkoló gyakorlatilag nem tartózkodott a stadionban, a hazai szurkolók viszont jelesre vizsgázva végig szurkolták a meccset, és valamennyi gólt illő tapssal jutalmazták. A meccs egyébként végig paprikás hangulatban zajlott, gyakorlatilag az összes szabálytalanság után anyázások, és káromkodások zengették be a pálya területét. A vendégek edzője az első percekben egyébként végig szapulta a játékvezetőt az elmaradt büntető miatt.

Értékelés: Mérkőzés    10/6