Nagykanizsa-Csesztreg 2:0

Tibor Kálovics

A nagykanizsai csapat a magyar kupa második fordulójában is simán győzött.
Mérkőzés:
A meccs egy nagy kanizsai helyzettel kezdődött, ám a vendégek kapusa hárítani tudott. Az első percek ezt leszámítva inkább küzdelmet hoztak, mintsem helyzeteket. A Nagykanizsa fokozatosan kezdte átvenni a játék irányítását, a fölény végül egy szöglet utáni gólban csúcsosodott ki. A gólt Boros Zoltán szerezte. A csesztregiek nem igazán pörögtek fel hátrányban sem, a kanizsaiak viszont szinte folyamatosan nyomás alatt tartották ellenfelüket. Csak a vendégek kapusán, illetve a hazaiak gyengébb helyzetkihasználásán múlott, hogy a mérkőzés sokáig szoros eredményt hozott. A meccset végül Szalai Dániel döntötte el, aki egy kapufáról lepattanó labdát lőtt a hálóba. A Csesztreg az utolsó 10 percre pörgött fel, és egy kapufáig is jutott, ám az eredmény sem ekkor, sem a kanizsaiak újabb helyzeténél nem változott. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Csesztreg egyik játékosát sérülés miatt le kellett cserélni.

Közönség, hangulat: A mérkőzés az idő előrehaladtával szép lassan unalomba fulladt, ám volt egy tényező, ami miatt mégis emlékezetes volt a 90 perc. A csesztregiek edzője ugyanis a lelátón foglalt helyet, és miután csapata hátrányba került, gyakorlatilag magasról tett arra, hogy mi is lesz az eredmény. Az edző ezt követően folyamatosan szapulta játékosait, akik között szerinte csak akkor van összhang, ha "bulizni és kurvázni" kell menni, valamint ott a helyszínen fontolgatta lemondását. A meccs csúcspontja azonban az volt, mikor bement a pálya mellett lévő kocsmába, és legalább 10 percig a felesége volt a vendégcsapat "megbízott edzője", A mester megnyilvánulásain lehetett mosolyogni kanizsaiként, de a Csesztreg teljesítményét látva meglehetett érteni a gesztusait. Vendégszurkolók kevesen voltak, egy Fradista kanizsai szurkoló viszont fejemet kívánta venni "Hajrá Lilák" közbeszólásom után

Értékelés: Mérkőzés    10/4